.

.

E-posta Yazdır PDF

EFENDİ HAZRETLERİ'NDEN NUR DAMLALARI- 1

EFENDİ HAZRETLERİ'NDEN NUR DAMLALARI- 1

 

Allahu teala Nisa suresi ayet 80 de buyuruyor ki:

"Her kim Peygambere itaat ederse, muhakkak Allah'a itaaat etmiş olur."

Allahu teala böyle buyururken sen git Avrupa'ya uy...

O gâvurlarda ne abdest, ne gusül, ne büyük-küçük abdestten temizlen me var. Murdar olan domuz etini, sümüklü böceği, fareyi yerler. Bunlar kedi yahu! Kedi şimdi bana darıldı, onları bana nasıl benzetirsin diye. Kedi diyor ki; Allahu teala bana neyi ye dediyse ben onu yiyorum.

Şeriat bilmeyen insan aynı çakal. Çakal haram bilmez. Allahu teala çakala şundan ye, şundan yeme demedi. Onun için çakalın hayvanlığı haktır, ama insanın hayvanlığı hak değildir. Çünkü onlar emrolunmadılar, insan ise emrolundu.

Allahu teala sana kalp verdi, sen onunla anlamadın. Bu gözleri helale bak diye verdi, sen harama bakıyorsun. İşte böyle olan insanlar Allahın kanunlarını tanımamakta hayvan gibidirler. Bilakis hayvandan daha aşağıdırlar. Çünki hayvanlara ne emredilmişse onu yapıyorlar. Hayvanlar Allah'ın kanununu tanıyor, insanlar tanımıyor. Onun için de hayvandan daha aşağı oluyorlar.

Bir çok insan şeriatı istemiyor, domokrasiyim diyor. Demokrasi demek; Ben iman etmesem sen bana darılamazsın (bir şey diyemezsin), abdest gusül almasam darılamazsın, namaz kılmasam oruç tutmasam, zina etsem sen bana darılamazsın, demektir.

Şeriat: Bu lisan ne ile emrolunmuş ise onu konuşacak, göz niçin verilmişse ona bakacak, kulak niçin verilmişse onu dinleyecek. Kalp niçin verilmişse onu düşünecek. O zaman sen ormandakinden farklı olursun.

Bir çakal geldi camiye sol ayağı ile girdi, sen de sol ayağın ile girdin, o zaman senin çakaldan farkın yok.

Çakal camiye sol ayaklar girerken sen sağ ayakla gireceksin. Çakal büyük küçük abdest yapar temizlenmez, sen temizleneceksin. Çakal gusül almaz, sen alacaksın, o namaz kılmaz, sen namaz kılacaksın. Eğer bunları yapmazsan ondan aşağısın. İnsanı çakal olmaktan kurtarmanın hastaha neleri, tekkeler ve medreselerdir.

Birisi diyor ki iman şartları yazan kartı elime aldım. İsmailağa camiinden Çarşamba'ya doğru çıktım. Bir kişiye sordum iman şartlarını sayamadı, iki, üç, dört, beş, altı, yedi, sekiz kişiye sordum sayamadı, ancak dokuz ve onuncu kişi saydı. Peki Çarşamba'da on kişide ikisi sayarsa, Beyoğlu'nda hiç sayan bulunmaz....

(MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİNİN SOHBETLERİNDEN)

 

Yasal uyarı : Sitedeki sohbet, yazı ve resimler; üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan ve kaynak göstererek alınabilir.
Üzerinde değişiklik yapılması, ticari amaçla kullanılması hukûken yasaktır.